Tinarul Pascanean 2019

Asociatia Tineretul Ortodox Romin Pascani in parteneriat cu Primaria Municipiului Pascani, Protopopiatul Pascani si Mitropolia Moldovei si Bucovinei a organizat pe 18 iunie cea de a IV a editie a evenimentului Tinarul Pascanean.

Tema din acest an a fost Sfinta Liturghie- izvorul vietii, iar tinerii participanti s-au rugat la Sfinta Liturghie oficiata la Catedrala Pogorirea Duhului Sfint, din Pascani, au fost prezenti la sesiuni de dezbatere, conferintanta cu tema Sfinta Liturghie- izvorul vietii, ateliere sportive.

programul manifestarii s-a incheiat pe Stadionul municipal, in aer liber cu jocuri olimpice si foc de tabara.

Parohia Valea Oilor a fost reprezentata de 4 tineri ca participanti si de preotul paroh ca moderator.

Citește alte articole despre: tinarul