Tabara din pridvorul satului 2019

Viața parohiei Februarie 25, 2020

In luna august 2019 a fost organizata in parohia Valea Oilor cea de a greia editiei a Taberei din pridvorul satului.

Colaborator a fost in acest an Ator Costesti, au participat un numar de 40 de copii din parohia Valea Oilor si au fost organizate multiple activitati pe diferite ateliere de lucru, jocuri olimpice, intreceri sportive, concursuri.

Tabara a inceput cu rugaciune de binecuvintare si multumire si a continuat in ritm de rugaciune. Copiii s-au rigat impreuna lui Dumnezeu in cadrul Sfintei Liturghii si Maicii Domnului, la Paraclisul Maicii Domnului savirsit in fiecare zi.

Au luat cu totii masa impreuna, au legat prietenii prin joc si voie buna si au au fost in comuniune cu Dumnezeu prin rugaciune.

Tabara s-a terminat tirziu in noapte cu focul de tabara.

Citește alte articole despre: tabără