Intilnirea Tinerilor din Valea Oilor 2019 ITOV

Ca urmare a organizarii Taberei din pridvorul satului, s-au desfasurat,  in zilele care au urmat ,intilniri ale tinerilor si copiilor din satul Valea Oilor, care au continuat sau completat activitatile experimentate cu prilejul Taberei.

Intilinirile au fost intitulate sugestiv Intilnirea Tinerilor din Valea Oilor, cu orilejul carora cei mai mari i-au coordonat pe cei mai mici in organizarea diverselor activitati, asemenea unor voluntari consacrati. Au luat parte la concursuri, cintari religioase sub coordonarea preotului paroh si a unui elev seminarist, s-au plimbat cu bcicicletele, s-au rugat impreuna in Biserica si au asculat fragmenete din Sfinta Scriptura.

Participantii la aceste intilniri au avut prilejul sa se cunoasca mai bne, sa lege prietenii, sa dezvolte abilitati de coordonare a unor grupuri, sa se apropie de Dumnezeu prin rugaciune si petrecere a timpului in spatiul Bisericii.

Citește alte articole despre: Itov