Campionat de fotbal

In perioada 19 iunie-11 iulie 2019, Departamentul Misiune pentru tineret din cadrul Arhiepiscopieie Iasilor a organizat un campionat de fotbal adresat tinerilor cu virsta intre 14-20 ani.

Activitatea a avut ca scop crearea unui cadru in care tinerii sa-si consume energia si sa-si petreaca timpul linga biserica si isi propune sa dezvolte spiritul de echipa si abilitatile de colaborare cu ceilalti colegi pentru un beneficiu comun, iar tinerii si preotul paroh sa se cunoasca reciproc.

In luna iunie a avut loc prima editie a Campionatului de fotbal organizat de Mitropiolia Moldovei si Bucovinei.

Prima etapa a Campionatului a fost  organizata la nivel de protopopiat, printre parohiile participante facind parte si Parohia Valea Oilor impreuna cu 9 tineri iubitori ai fotbalului, dar si cu dragoste fata de Biserica satului, pe care au dorit sa o reprezinte cu mult entuziasm.

Citește alte articole despre: fotbal