EVLAVIOSI IN VACANTA 2014

Viața parohiei Septembrie 30, 2014

In parohia noastra s-a desfasurat in perioada vacantei de vara prima editie a programului Evlaviosi in vacanta, adresat tinerilor si copiilor. Programul a presupus participarea a cestora la sfintele slujbe din duminici sarbatori si la alte slujbe savirsite in cadrul programului liturgic al bisericii noastre, la sfirsitul fiecarei slujbe copiii primind biletele de prezenta.

La sfirsitul vacantei tinerii enoriasi au participat la festivitatea de incheiere a activitatii, care a avut loc pe 8 septembrie cu ocazia hramului bisericii noastre. La sfirsitul sfintei liturghii, in prezenta credinciosilor, copii participanti au fost evidentiati si au primit daruri din partea bisericii constind in rechizite scolare.

Citește alte articole despre: evlaviosi